Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

musina 

13. Charitativní koncert Blue Eyes/BlackJack/Náplava *13.12.2013*

137 fotek 3.12.2014 114 zobrazení 1 komentář
Přátelé, kamarádi, country rodino,

Máme za sebou třináctý ročník našeho charitativního koncertu ve stylu country a bluegrass music a nutno podotknout, že ačkoliv se někteří z nás pořadatelů trochu obávali, jestli ta třináctka nepřinese nějakou smůlu – nestalo se tak. Spíš naopak… Vše dopadlo dobře, respektive – výborně a jsem přesvědčen, že všechny diváky, celou naši početnou ústeckou country rodinu, která se v sále Národního domu v prosinci 2013 sešla – naplnil pocit radosti a štěstí….

Z vlastních zkušeností vím, že jen v naprosto ojedinělých případech si nás štěstí najde samo. Většinou to je tak, že když si ho přejete potkat, musíte mu jít svižným tempem vstříc a někdy se nám ta cesta za štěstím - zdá být nekonečnou….

Podobné to bylo s angažováním jedné z nejlepších bluegrassových skupin v ČR - skupiny BLACK JACK, která posbírala i významná ocenění v zahraničí. Je to neuvěřitelné, ale nějakých jedenáct let jsme usilovali o to, aby se na našem koncertu takto skupina mohla představit. Asi dvakrát to již bylo i domluvené, a pak, na poslední chvíli z toho sešlo… Museli jsme si počkat až na rok 2013, kdy to s účastí této skupiny definitivně vyšlo a jistě mi potvrdíte, že jejich vystoupení - to stálo za to čekání. Nakonec toto DVD – kde máte možnost BLACK JACK vidět a slyšet – je toho důkazem.

Naším druhým významným hostem byla – dnes již trampská legenda – skupina NÁPLAVA. S Jirkou a Renatou Lankašovými, respektive Náplavou - se znám dlouho. Asi od roku 1988, kdy jsem se s nimi tuším potkal prvně. Za ty roky se Náplavě narodilo hodně pěkných písniček, které si našly cestu nejen k srdcím diváků, ale i na CD, která Náplava natočila. Mnohé z těchto písní zazněly i na našem koncertu, některé z nich si diváci s Náplavou i zazpívali a věřte, pro muzikanta není hezčího pohledu, než když si s ním divák zpívá… Takový moment – to je zkrátka nádhera a současně důkaz, že písničky a hudbu vůbec – k životu potřebujeme. Potřebujeme mít možnost písničky nejen poslouchat, ale potřebujeme mít možnost je také tvořit, abychom mohli spolu a vzájemně – sdílet a dále mezi sebou šířit - emoce. Dokud tohle budeme umět – zůstaneme opravdovými lidmi, a to považuji za velmi důležité….

Víte, za poslední rok či dva, mne několikrát přepadla úzkost z toho, že naše bytí a počínání je v současné době nepřiměřeně opanováno, stále více se rozpínajícím fenoménem virtuálního světa. Takového, kde je mnoho anonymního, neskutečného, falešného a kde absentují základní emoční atributy lidství….Cítím, že takový svět – je nám nebezpečný, a proto musíme dělat cokoliv, aby nás takový svět - nadobro neovládl.…

Jsem rád, že naše třináctileté charitativní úsilí – není virtuální, že je stoprocentně skutečné. Vidím za tímto úsilím tváře konkrétních lidí, kteří chtějí spolu hovořit, potkávat se, radovat se, kteří stojí o vzájemné pohledy do očí, kteří chtějí a umí v sobě zachovat a snad i rozvíjet – podstatu lidství.

Přátelé, přeji vám krásné Vánoce 2013 a těším se na vás spolu se skupinou BLUE EYES v prosinci l.p. 2014, při čtrnáctém dílu našeho společného charitativního koncertu…..

Jan Moucha a skupina BLUE EYES
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron